powered by Agones.gr (Στοίχημα)

Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου 2010

Έκανε το καθήκον της

Η ΑΕΚ δεν πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο που πραγματοποίησε και ανεβάζοντας στροφές στην επανάληψη κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 3-1 επί της Χάιντουκ.

Αναμενόμενη ήταν η νίκη της ΑΕΚ αν και στο πρώτο ημίχρονο τρόμαξε τους φίλους της αφού μετά το 1-0 έριξε κατακόρυφα την απόδοσή της, οι Κροάτες το εκμεταλλεύτηκαν και όχι μόνο ισοφάρισαν αλλά δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες.

Όμως το δεύτερο ημίχρονο είχε διαφορετική εικόνα αφού η Ένωση πέτυχε άλλα δύο γκολ, είχε χαμένο πέναλτι αλλά συνολικά ήταν πολύ βελτιωμένη και δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τους τρεις πρώτους βαθμούς στη φάση των ομίλων.

Το καθήκον της έκανε και η Ζενίτ νικώντας μέσα στο Βέλγιο την 'Αντερλεχτ και πλέον όλα δείχνουν πως η πρόκριση θα κριθεί στα δύο παιχνίδια με την ομάδα των Βρυξελλών την τρίτη και τέταρτη αγωνιστική.