powered by Agones.gr (Στοίχημα)

Κυριακή 22 Αυγούστου 2010

Πρώτο "τρίποντο" με περίπατο για τη Νιούκαστλ

Εξάρα πανηγύρισαν στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι οι οπαδοί της Νιουκ΄στλ
Η Νιουκάστλ διέσυρε 6-0 την Άστον Βίλα και πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα δείχνοντας παράλληλα πως μπορεί να παίξει και επιθετικό ποδόσφαιρο, εκτός από τη μαζική άμυνα που είδαμε στο Old Trafford στην πρεμιέρα. Αυτό ήταν το τρίτο 6-0 στη δεύτερη αγωνιστικη!
Ουσιαστικά όλα κρίθηκαν μέσα σε 3 λεπτά. Στο 10ο λεπτό η Άστον Βίλα κερδίζει πέναλτι, αλλά ο Κάριου, ο οποίος αναλαμβάνει την εκτέλεση, αστοχεί από τα 11 βήματα. Αλλά σαν να μην έφτανε αυτό στο 12ο λεπτό η Νιουκάστλ πήρε προβάδισμα χάρη σε τέρμα του Μπάρτον.

Η συνέχεια ήταν παράσταση για ένα ρόλο με τον Νόλαν να κάνει στο 31΄ το 2-0 και τον Κάρον 3 λεπτά αργότερα να κάνει 3 τα τέρματα της ομάδας του. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε άλλα δύο γκολ (67' και 90΄) πετυχαίνοντας χατ-τρικ, ενώ το 5-0 είχε πετύχει και πάλι ο Νόλαν στο 87ο λεπτό.