powered by Agones.gr (Στοίχημα)

Σάββατο 28 Αυγούστου 2010

Πρώτη ήττα για τη Μπάγερν

Η Μπάγερν Μονάχου στο πρώτο παιχνίδι της φέτος μακριά από την έδρα της δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα με 2-0 από τη νεοφώτιστη Καϊζερσλάουτεν. Οι νικητές πέτυχαν τα δύο τέρματα της νίκης σε διάστημα 2 λεπτών!

Οι Βαυβαροί και στην πρεμιέρα, παρά τη νίκη τους κόντρα στη Βόλσφμπουργκ, δεν ικανοποίησαν με την εμφάνισή τους, και το ίδιο και σήμερα που όμως η κακή απόδοση τους στοίχισε αφού γνώρισαν την πρώτη τους ήττα.

Η Καϊζερσλάουτεν χτύπησε μέσα σε δύο λεπτά, αφού στο 36΄ ο Ιλίτσεβιτς έκανε το 1-0 και στο 37ο λεπτό ο Λάκιτς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Παρά τις προσπάθειες της Μπάγερν στην επανάληψη το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.

Με αυτή τη νίκη, έστω και προσωρινά, η Καϊζερσλάουτεν σκαρφάλωσε στην κορυφή και δείχνει από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος πως επέστρεψε στην Μπουντεσλίγκα δυναμικά και δεν σκοπεύει να αποχωρήσει!