powered by Agones.gr (Στοίχημα)

Σάββατο 14 Αυγούστου 2010

Ξεκίνημα με 6αρα για την Τσέλσι (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Τσέλσι ξεκίνησε την προσπάθειά της για να υπερασπιστεί τον τίτλοπου κατέκτησε πέρυσι ιδανικά. Επιβλήθηκε πολύ εύκολα με 6-0 της νεοφώτιστης Γουέστ Μπρομ με τον Ντιντιέ Ντρογκμπά να πετυχαίνει χατ-τρικ.
Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τους Λονδρέζους αφού μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μαλουντά πέτυχε το πρώτο γκολ της χρονιάς για την Τσέλσι και έδιωξε κάθε άγχος που μπορεί να υπήρχε. Από εκεί καιπέρα ανέλαβε δράση ο Ντρογκμπά, ο οποίος με δύο γκολ στο 45 και στο 55 διαμόρφωσε το σκορ στο 3-0 και "κλείδωσε" τη νίκη, ενώ πέτυχε και χατ-τρικ στο 68ο λεπτό κάνοντας το 5-0.
Πέντε λεπτά νωρίτερα ο Λάμπαρρντ είχε γράψει κι αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, ενώ το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο παίκτης που είχε ανοίξει και το σκορ, Φλοράν Μαλουντά, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.